baznica2 orandzs 01 Jaunpiebalgas Svētā Toma evanģēliski luteriskā baznīca
Viena no skaistākajām Latvijas baznīcām ar ozolkoka altāri un kanceli. Te var klausīties vācu firmas “G.F. Steinmeyer” ērģeļu skanējumu, tās bērnībā spēlējis komponists Emīls Dārziņš. 2013. gadā baznīca restaurēta. Pie baznīcas atrodas pēc tēlnieka K. Zāles meta veidots piemineklis un ozolu birzs Brīvības cīņās (1914-1920) kritušo draudzes locekļu piemiņai.
+371 28381573, Tamāra Gončeronoka

Janaskola orandzs 02 Komponista Emīla Dārziņa muzejs “Jāņaskola”
Muzejs veltīts komponista Emīla Dārziņa dzīvei un daiļradei. Izstaigājot 1871.gadā celtās skolas ēkas telpas, ieklausoties piemiņas lietu stāstos un E. Dārziņa mūzikā, ikviens var mēģināt atminēt mākslinieka dzīves, nāves un mākslas noslēpumu mīklas. Oliveretto taka, kas aizlokās līdzās muzejam, ieved dzejnieka Jāņa Sudrabkalna pasaulē.
+371 26563815, Gunta Misiņa

skragu krogs orandzs 03 Baņutas muzejs Skrāģu krogā
Starp četriem pakalniem atrodas muzejs pirmajai latviešu nacionālajai operai “Baņuta” un tās libreta autoram Artūram Krūmiņam. Guntis Gailītis, režisors, sabiedriskais un kultūras darbinieks, kopā ar Zosēnu pagasta ļaudīm katru gadu augustā pulcē interesentus uz profesionālām mākslas dienām. Netālu – svētvieta un Māras (Kāpurkalna) ezers.
+371 29244251, Guntis Gailītis

Velves orandzs 04 Izstāžu zāle “Velves”
Izstāžu zālē apskatāmi mājamatnieku, lietišķās un tēlotājmākslas studijas, mākslas skolas audzēkņu un profesionālu mākslinieku darbi.
+371 29466717, Sandra Strēle

Piebalgas makslas darbu kratuve orandzs 05 Piebalgas mākslas darbu krātuve
Unikālas un neatkārtojamas vērtības – Jāņa Valtera, Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Cielava, Ernesta Brastiņa, novadnieku – Hermaņa Aplociņa, Jēkaba Strazdiņa, Jāņa Titāna gleznas, kā arī medaļu mākslinieka Jāņa Strupuļa darbi.
+371 26538154, Dzidra Prūse

novadpetniecibas muzejs orandzs 06 Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs
Ekspozīcija par jaunpiebaldzēniem senāk un tagad, izsūtījuma laiks, etnogrāfiskā daļa, par Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīcu un mācītājiem, skolu vēsture. Iepriekš piesakoties, ir iespēja piedalīties aktivitātēs: sviesta kulšanā, rakstīšanā ar tinti.
+371 26615072, Vēsma Johansone

vidzemes cerini orandzs 07 Stādu audzētava “Vidzemes ceriņi”
No maija līdz jūlija sākumam šeit krāšņi zied dažādu šķirņu ceriņi. Iespējams gan pastaigāties jaunizveidotajā ceriņu dārzā, gan pavērot audzēšanas procesu. Audzētavas programmā ir aptuveni 50 šķirnes, tāpēc var iegādāties dažādus ceriņu stādus, kā arī citus kokus un krūmus.
www.vidzemescerini.lv
+371 29229933, Uģis Pīrs

kupolmajas orandzs 08 Kupolmājas un baltā māla darbnīca "puuceStudio"
Stāsti par draudzību ar mālu, Piebalgas pļavām, un to, kā daba iedvesmo radīt. Iespēja iegadāties dekoratīvus traukus un interjera priekšmetus.

https://www.facebook.com/puuceStudio/
+371 29439058

Mazvieki orandzs 09 ZS “Mazvieķi”
Saimniecība atrodas Vieķu pilskalnā, nodarbojas ar aitu audzēšanu un dārzkopību. Piedāvā ekskursijas pa saimniecību, vilnas un aitādu izstrādājumus un jēra zupas baudīšanu brīvā dabā.
+371 26454701, Gunārs Ciekurznis

spulgas2 orandzs 10 Spulgu ciemā
Retro auto, moto izbraucieni ar K750 (motocikls Emka), GAZ63 (ugunsdzēsēju auto), UAZ 469 (bobiks), pasaku mežs ar ceļu līdz upei, skudru mītņu vietas apskate un pelde Gaujā.
Balto Darbu darbnīcas meistarklase: izšūšana, tamborēšana, šūšanas apmācība un izstrādājumu iegāde.
Līgavas un Līgavaiņa iesvētības vieta:
Pārbaudījumi Balto Darbu darbnīcā,
Retro auto izbraucieni (iespējams arī ar pajūgu),
Foto sesijas ainaviskās vietās: pie Gaujas, pasaku mežā ar ceļu līdz upei, kalnainās pļavās.
Naktsmītne ģimenēm
Guļvieta lauku mājā ar unikālu iespēju sasildīties un apgulties uz mūrīša, baudīt uz plīts gatavotas brokastis, pusdienas, vakariņas vērojot burvīgu saulrietu, vakara miglu un klausīties dabas koncertzāli. Viesu rīcībā 1 istaba, 1 ēdamistaba, lauku virtuve, vannas istaba ar WC.
+371 26114226, Ilze Prūse

rankas muiza orandzs 11 Rankas muižas komplekss
Rankas muižas kompleksa apmeklējums atklās stāstu par muižas vēsturi, ļaus sajust un izbaudīt laikmeta garšu, apskatot bibliotēku, Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas katoļu kapelu, skulptūru parku, gleznu un antīko automašīnu izstādes. Piedāvājumā arī telpas un parks viesībām, ģimenes brīvdienu māja.
+371 29420502, Andis Ābols
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vanagkalns orandzs 12 Distanču slēpošanas trase “Vanagkalns”
Aktīvas atpūtas cienītājiem piedāvā slēpošanas trasi dienā un naktī, slēpju nomu, tirdzniecību un servisu, vasarā pieejamas nūjošanas trases. Organizē pārgājienus un piedāvā gida pakalpojumus, organizē laivu braucienus, ir nakstmītnes un pirtiņa. Ikgadējais slēpošanas festivāls notiek februārī.
+371 26367616, Raimonds Dombrovskis
+371 27084919, Olga Ivaņina
http://skiriver.lv
https://www.facebook.com/Vanagkalns/