baznica2 orandzs 01 Jaunpiebalgas Svētā Toma evanģēliski luteriskā baznīca
Tiešām, viena diena Tavos pagalmos ir labāka nekā tūkstoš citas! Stāvēt pie Dieva nama sliekšņa ir labāk nekā mājot bezdievības mājokļos! Ps. 84-11
Adrese: Gaujas 23, Jaunpiebalga, LV-4125
+371 28381573, Tamāra Gončeronoka Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Janaskola orandzs 02 Komponista Emīla Dārziņa muzejs “Jāņaskola”
Muzejs veltīts komponista Emīla Dārziņa dzīvei un daiļradei. Izstaigājot 1871.gadā celtās skolas ēkas telpas, ieklausoties piemiņas lietu stāstos un E. Dārziņa mūzikā, ikviens var mēģināt atminēt mākslinieka dzīves, nāves un mākslas noslēpumu mīklas. Oliveretto taka, kas aizlokās līdzās muzejam, ieved dzejnieka Jāņa Sudrabkalna pasaulē.
+371 26563815, Gunta Misiņa

skragu krogs orandzs 03 Pirmās latviešu nacionālās operas ”Baņuta” muzejs
Parks un pirmās latviešu operas "Baņuta" muzejs atrodas libreta autora Artūra Krūmiņa dzimtajās mājās „Skrāģu krogā”, vēsturiskā Pēterburgas-Vecpiebalgas ceļa malā (pēc 1725.g. kartes). Baņutas parks ir ne tikai kultūrvēsturisks apskates objekts, bet arī gleznaini skaista un dziednieciski pozitīva enerģētiska vieta, īpaši Tirgskalns - viens no augstākajiem apkārtnē, kā arī Kāpurkalna (Māras)ezers. Augustā notiek ”Profesionālas mākslas dienas”.

www.facebook.com/pg/banutasparks/about/
Adreses: “Piekalnes”, Zosēnu pag.

+371 29244251, Guntis Gailītis

+371 28736495

Velves orandzs 04 Izstāžu zāle “Velves”
Senās muižas klēts (tagad kultūras nams) pagrabos ierīkota izstāžu galerija, kurā apskatāmi Piebalgas mājamatnieku, lietišķās un tēlotājmākslas studijas dalībnieku, mākslas skolas audzēkņu un profesionālu mākslinieku darbi.
+371 26449732
Adrese: Gaujas2, Jaunpiebalga

Piebalgas makslas darbu kratuve orandzs 05 Piebalgas mākslas darbu krātuve
Mākslas darbi, kuri pēc Jēkaba Strazdiņa iniciatīvas bija saziedoti un savākti Pēterskolā otrā pasaules kara laikā, lai veidotu Piebalgas novada tautas un skoloto mākslinieku zelta fondu. Būs interesanti tiem, kuri vēlas apskatīt Jāņa Valtera, Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Cielava, Hermaņa Aplociņa, Jāņa Titāna un citu autoru darbu.

Adrese: Skolas 2, Zosēnu pag., Jaunpiebalgas nov.
+371 26538154, Dzidra Prūse,

novadpetniecibas muzejs orandzs 06 Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs
Muzejs veidots kopš 1977. Gada. Ekspozīcijas par Piebalgu un piebaldzēniem, etnogrāfiski priekšmeti, skolu vēsture. Vari pamēģināt rakstīt ar tinti un spalvaskātu! Muzeju apkārtnē Jaunpiebalgas vidusskolas absolventu veidots parks.
Adreses: Gaujas 41, Jaunpiebalga
+371 26615072, Vēsma Johansone, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

vidzemes cerini orandzs 07 Stādu audzētava “Vidzemes ceriņi”
No maija līdz jūlija sākumam šeit krāšņi zied dažādu šķirņu ceriņi. Iespējams gan pastaigāties jaunizveidotajā ceriņu dārzā, gan pavērot audzēšanas procesu. Audzētavā ir aptuveni 90 šķirņu, tāpēc var iegādāties stādus, kas audzēti podos ar labu sakņu sistēmu, kā arī citus kokus un krūmus.

Adrese: “Gaujas Murdēni”, Zosēnu pag.
www.vidzemescerini.lv
+371 29229933, Uģis Pīrs

kupolmajas orandzs 08 Kupolmājas un baltā māla darbnīca "puuceStudio"
Stāsti par draudzību ar mālu, Piebalgas pļavām, un to, kā daba iedvesmo radīt. Iespēja iegadāties dekoratīvus traukus un interjera priekšmetus.

https://www.facebook.com/puuceStudio/
+371 29439058

Adrese: Jaunpiebalga, GPS 57.1583900, 26.0139880

Mazvieki orandzs 09 ZS “Mazvieķi”
Saimniecība atrodas Vieķu pilskalnā, nodarbojas ar aitu audzēšanu un dārzkopību. Piedāvā ekskursijas pa saimniecību, vilnas un aitādu izstrādājumus un jēra zupas baudīšanu brīvā dabā.
+371 26454701, Gunārs Ciekurznis

spulgas2 orandzs 10 Spulgu ciemā
Retro auto, moto izbraucieni ar K750 (motocikls Emka), GAZ63 (ugunsdzēsēju auto), UAZ 469 (bobiks), pasaku mežs ar ceļu līdz upei, skudru mītņu vietas apskate un pelde Gaujā.
Balto Darbu darbnīcas meistarklase: izšūšana, tamborēšana, šūšanas apmācība un izstrādājumu iegāde.
Līgavas un Līgavaiņa iesvētības vieta:
Pārbaudījumi Balto Darbu darbnīcā,
Retro auto izbraucieni (iespējams arī ar pajūgu),
Foto sesijas ainaviskās vietās: pie Gaujas, pasaku mežā ar ceļu līdz upei, kalnainās pļavās.
Naktsmītne ģimenēm
Guļvieta lauku mājā ar unikālu iespēju sasildīties un apgulties uz mūrīša, baudīt uz plīts gatavotas brokastis, pusdienas, vakariņas vērojot burvīgu saulrietu, vakara miglu un klausīties dabas koncertzāli. Viesu rīcībā 1 istaba, 1 ēdamistaba, lauku virtuve, vannas istaba ar WC.
+371 26114226, Ilze Prūse

rankas muiza orandzs 11 Rankas muižas komplekss
Rankas muižas kompleksa apmeklējums atklās stāstu par muižas vēsturi, ļaus sajust un izbaudīt laikmeta garšu, apskatot bibliotēku, Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas katoļu kapelu, skulptūru parku, gleznu un antīko automašīnu izstādes. Piedāvājumā arī telpas un parks viesībām, ģimenes brīvdienu māja.
+371 29420502, Andis Ābols
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vanagkalns orandzs 12 Distanču slēpošanas trase “Vanagkalns”
Aktīvas atpūtas cienītājiem piedāvā slēpošanas trasi dienā un naktī, slēpju nomu, tirdzniecību un servisu, vasarā pieejamas nūjošanas trases. Organizē pārgājienus un piedāvā gida pakalpojumus, organizē laivu braucienus, ir nakstmītnes un pirtiņa. Ikgadējais slēpošanas festivāls notiek februārī.
+371 26367616, Raimonds Dombrovskis
+371 27084919, Olga Ivaņina
http://skiriver.lv
https://www.facebook.com/Vanagkalns/

vinku kalns Viņķu kalns un skatu tornis
Uzkāp Viņķu kalna tornī, pasapņo! Lai tā uz brīdi ir arī TAVA Piebalga!

+371 26615072 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: Jaunpiebalgas pag., GPS 57.14758 26.07652

kenca sutru Ķenča - Sutru kalns
Atpūtas un skatu vieta, kurā uzstādīta ugunskura vieta, vēja rādītājs ar amizantu mākslinieka Rinkēviča izkalto Ķenča tēlu galā. Kalns ir kā robežšķirtne starp brāļu Kaudzīšu romāna ‘’Mērnieku laiki’’ spilgtāko tēlu – Ķenča un Pāvula- prototipu mājām.
Kontakti: 26538154
Adrese: Zosēnu pag., Jaunpiebalgas nov.
akmens gaujeram Piemiņas akmens kartupeļu selekcionāram Vilim Gaujeram
Rudiņu krustcelēs atrodas tēlnieka Aivara Kerliņa veidotais piemiņas akmens selekcionāram un agronomam Vilim Gaujeram uzstādīts ceļa malā, netālu no viņa dzimtajām mājām Ķenciem. Vairāku ceļu sadurē Cēsu rajona agronomi ir izveidojuši piemiņas vietu izcilajam kartupeļu selekcionāram
Kontakti: 26538154
Adrese: Zosēnu pag., Jaunpiebalgas nov.
akmens mernieku laiki Piemiņas akmeņi Brāļu Kaudzīšu romāna ''Mērnieku laiki'' literārajiem tēliem Ķencim un Pāvulam
Sakarā ar Ķencu māju apkārtnes iekārtošanu par tūrisma objektu Jānis Strupulis izveidojis bronzas bareljefus Ķencim un Pāvulam, kuri iestiprināti akmeņos pie šo “Mērnieku laiku” prototipu dzimtajām mājām. Tos bronzā atlēja meistars Guntis Dubavs, uzstādīti 1999.gada 21.augustā
Kontakti: 26538154
Adrese: “Vecurles”, ….. ķenci” Zosēnu pag., Jaunpiebalgas nov.